Festiwal Otwock Blues Bazar

Data: 20.09.2019 r., godz. 08.00    209
Otwockie Towarzystwo Bluesa i Ballady i Polskie Stowarzyszenie Bluesowe wraz ze wsparciem Powiatu Otwockiego oraz Miasta Otwocka zorganizowali już 6 edycję Festiwalu Otwock Blues Bazar na targowisku miejskim w Otwocku.
W niedzielę, 15 września, na Otwockim Blues Bazarze, odbył się koncert inaugurujący obchody X edycji Polskiego Dnia Bluesa gromadząc miłośników ostrych, bluesowych brzmień. Tym razem pogoda spłatała figla i ...było ciepło. Bywalcy Blues Bazaru pamiętają poprzednie edycje w deszczu, burzy i przejmującym zimnie To była miła odmiana.

Uczestnicy wydarzenia mieli do dyspozycji wiele atrakcji, w tym stoiska z materiałami promocyjnymi, płytami wykonawców, stoiska gastronomiczne. Dla chętnych, których nie brakowało, występujący artyści rozdawali autografy.

Gwiazdą wieczoru była wspaniała amerykańska wokalistka Dana Fuchs, ale muzycznych pozycji w programie było dużo więcej. Na scenie zobaczyliśmy kolejno: Blues Time (PL), Bonita (RPA) z zespołu Blues Shacks (RPA/D) i Innes Sibun z Malone Sibun Band (USA/UK). Muzyka w ich wykonaniu pozwoliła przenieść się słuchaczom do miejsc, gdzie rodził się blues. Wspólnym mianownikiem całego koncertu była miłość do klasycznego bluesa. Wykonawcy łącząc różne style bluesa stworzyli swego rodzaju muzyczne partnerstwo, zrodzone z tych samych wpływów muzycznych, lecz oferujące o wiele szerszą gamę muzycznych dźwięków.