Dzień Łukówiaka i 90-lecie OSP Łukówiec

Data: 20.09.2019 r., godz. 15.50    307
W niedzielę 15 września mieszkańcy Łukówca i Górek Całowańskich świętowali 90-te urodziny OSP Łukówiec. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Otwocki Pan Cezary Łukaszewski.
W tym szczególnym dla Łukówca dniu gościli wyjątkowi goście: Pani Bożena Żelazowska Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Pan Cezary Łukaszewski Starosta Otwocki, Pan Michał Rudzki Burmistrz Gminy Karczew oraz Pan Piotr Żelazko Przewodniczący Rady Miasta Karczewa, Pan Tomasz Dąbrowski Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku, druh Adam Budyta Vice Prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straż Pożarnych RP w Otwocku, druh Ryszard Rzeszotek Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Ochotniczych Straż Pożarnych RP w Karczewie, strażacy ochotnicy z Dziecinowa, Karczewa, Reguta, Otwocka Wielkiego oraz Świdrów Małych, sołtysi oraz przedstawiciele sponsorów, darczyńców i organizacji współpracujących.

Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia pocztów sztandarowych oraz pododdziałów na plac przed remizą strażacką, gdzie nastąpiło podniesienie flagi państwowej i odśpiewanie hymnu państwowego przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP Karczew.

Od początku imprezy goście mogli oglądać w świetlicy wiejskiej wystawę starych zdjęć Łukówca i jego mieszkańców oraz pokaz zdjęć miejscowości wykonaną z drona, jak również zdjęć prezentujących zeszłoroczne i tegoroczne wydarzenia kulturalne.