Dzień Otwarty MZPK

Data: 23.09.2019 r., godz. 16.00    359
W niedzielę 15 września 2019 roku na terenie Ośrodka edukacyjnego „Baza Torfy” w Karczewie odbył się „Dzień otwarty w Mazowieckim Parku Krajobrazowym im. Czesława Łaszka”. Gościem wydarzenia był Starosta Otwocki Pan Cezary Łukaszewski.
Wśród uczestników znalazły się grupy zorganizowane jak i również lokalni miłośnicy przyrody. Gości powitał Zastępca Dyrektora MZPK Pan Robert Belina oraz Starosta Otwocki Pan Cezary Łukaszewski. O godzinie 11.00 rozpoczęły się warsztaty.

Pani Małgorzata Belkiewicz zaprezentowano bogactwo folkloru kołbielskiego. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił w tworzeniu fantastycznych wycinanek charakterystycznych wyłącznie dla Regionu Kołbielskiego.

Warsztaty plastyczne decoupage prowadzone były przez artystę-plastyka Panią Monikę Grajdę – Widulińską. Plastry drewna można było ozdobić motywami przyrodniczymi.

Pani Katarzyna Jędrzejewska prowadziła warsztaty plastyczne Można było stworzyć owady z papieru oraz zrobić zwierzaki z ukrytą „zawartością” .

Przygotowano również zajęcia przyrodnicze: wyrabianie świec z węzy, przestrzenne maski przyrodnicze, koło fortuny, tablice magnetyczne, labirynty wiedzy, gra „ Ośmiornica”.

Turyści mogli zwiedzać muzeum z ciekawą ekspozycją przyrodniczą, charakteryzującą podstawowe typy siedlisk i gatunki fauny występującej na terenie MPK oraz wystawę prezentującą pamiątki etnograficzne i kulturowe z regionu kołbielskiego oraz przedmioty archeologiczne.

Działania związane z ochroną przyrody, walorów krajobrazowych, wartości historycznych i kulturowych oraz działalnością edukacyjną prowadzoną na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego wchodzącego w skład Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych zostały wsparte finansowo przez Powiat Otwocki.

Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych