79. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Data: 25.09.2019 r., godz. 09.00    372
W niedzielę, 22 września 2019 r. przedstawiciele władz samorządowych i duchownych, przedstawiciele rodzin katyńskich, dyrekcje i uczniowie szkół z terenu powiatu otwockiego oraz mieszkańcy uczestniczyli w obchodach 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, które odbyły się na terenie kościoła Zesłania Ducha Świętego w Otwocku.
Na terenie parafii Zesłania Ducha Świętego w Otwocku, pod pomnikiem katyńskim, odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej dokonanej przez Związek Sowiecki w 1940 roku. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Otwocku.

Obchody poprzedziła msza święta w intencji ofiar ludobójstwa z 1940 roku. Potem przeniesiono się pod pomnik, gdzie odśpiewano Hymn Polski oraz była to także okazja do wygłoszenia kilku przemówień, złożenia wieńców i zniczy. Uczniowie otwockiej „dwunastki” przygotowali także krótki program artystyczny.

Po uroczystych przemówieniach złożono wieńce i kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 r.

Powiat Otwocki reprezentowała Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Olszewska.