Golgota leśników polskich i ich rodzin pomordowanych na Wschodzie w latach 1939-1948

Data: 23.09.2019 r., godz. 16.00    226
W dniu 18 września br., Nadleśnictwo Celestynów zorganizowało w Centrum Edukacji Leśnej uroczystość poświęconą pamięci zamordowanych leśników.
Tradycyjnie obchody „Golgoty leśników polskich i ich rodzin pomordowanych na Wschodzie w latach 1939-1948” rozpoczęła uroczysta msza polowa.

Zaproszeni kombatanci II wojny światowej, leśnicy, przedstawiciele służb mundurowych, reprezentanci lokalnej społeczności, samorządowcy oraz uczniowie okolicznych szkół wspólnie uczcili pamięć leśników, którzy walcząc w obronie Ojczyzny zapłacili najwyższą cenę - cenę życia.

Na uroczystości obecni byli Starosta Otwocki Cezary Łukaszewski, Wicestarosta Otwocki Krzysztof Kłósek, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Grażyna Kilbach, a także Radny Roman Srebnicki.