Akcja Sprzątanie Świata 2019

Data: 08.10.2019 r., godz. 13.30    152
3 października 2019 r., przy współpracy z Powiatem Otwockim i UM Otwocka po raz kolejny zorganizowano akcję „Sprzątanie Świata- Polska 2019” pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy - zmieniamy”.
Koordynatorzy fundacji „Nasza Ziemia” w tym roku przypomnieli społeczeństwu o podejmowaniu działań, dzięki którym można zmniejszyć ilość niepotrzebnych odpadów, a dzięki temu każdy może stać się bardziej odpowiedzialnym konsumentem.

W akcji udział wzięło ok. 100 uczestników ze Szkół Podstawowych nr 2 i 12 w Otwocku oraz Szkoły podstawowej nr 137 w Warszawie.

Wydarzenie to rozpoczęło się od sprzątania odpadów z lasów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w okolicach ulic: Poniatowskiego, Narutowicza, Sułkowskiego i Andriollego w Otwocku, a następnie grupy sprzątające udały się do Ośrodka edukacyjnego „Baza Torfy” na zwieńczenie akcji oraz wspólną zabawę przy warsztatach przyrodniczych i plastycznych. Dodatkowo każdy z uczestników akcji otrzymał nagrody książkowe za udział w wydarzeniu, które sponsorował Powiat Otwocki.

Dziękujemy za liczne przybycie oraz zaangażowanie podczas tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata”!

Działania związane z ochroną przyrody, walorów krajobrazowych, wartości historycznych i kulturowych oraz działalnością edukacyjną prowadzoną na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego wchodzącego w skład Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych zostały wsparte finansowo przez Powiat Otwocki.

Katarzyna Grajda
Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych