Wojsko czeka na chętnych!

Data: 29.07.2020 r., godz. 15.15    185
W czerwcu rozpoczął się kolejny etap kampanii „Zostań Żołnierzem RP”.
W czerwcu rozpoczął się kolejny etap kampanii „Zostań Żołnierzem RP”. Do końca wakacji w mobilnych punktach rekrutacyjnych na terenie całego kraju z osobami zainteresowanymi służbą w Wojsku Polskim rozmawiać będą przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień, a także żołnierze jednostek liniowych i podchorążowie.

Kampania ,,Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” zawitała również do powiatu otwockiego. 29 lipca na terenie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Garwolinie zaprezentowało mobilne stoisko promocyjno-informacyjne. W akcji udział wzięli: Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie oraz 61 batalion w Grójcu 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Stoisko odwiedził Starosta Otwocki – Cezary Łukaszewski. Podczas spotkania żołnierze opowiedzieli mu o swojej karierze w wojsku, a jednocześnie przedstawili korzyści ze służby w strukturach zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

W ramach akcji zainteresowani mogli zapoznać się z ofertą, jaką oferuje wojsko dla osób zainteresowanych służbą w strukturach wojskowych. Kolejne tego typu spotkanie planowane jest na koniec sierpnia. Odbędzie się ono w Otwocku.

Starosta Otwocki - Cezary Łukaszewski rozmawia z przedstawicielami WKU w Garwolinie.

Stoiska żołnierzy odwiedziły dzieci.


Żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej prezentują dzieciom sprzęt wojskowy.