Fani bluesa spotkają się w Otwocku

Data: 08.09.2020 r., godz. 13.00    226
Już w najbliższy piątek i niedzielę wyjątkowe muzyczne wydarzenie w Otwocku. "Otwock Blues Bazar" od lat przyciąga wielbicieli bluesa. I tym razem nie zabraknie gwiazd polskiej i zagranicznej sceny.
Przed nami VII edycja Festiwalu "Otwock Blues Bazar". W tym roku, ze względu na pandemię, organizacja wydarzenia była bardzo skomplikowana. Na szczęście, mimo wielu wyzwań, organizatorom udało się przygotować wydarzenie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi, przy jednoczesnym udziale polskich i zagranicznych gwiazd.

Tegoroczną edycję uświetnią dwaj gitarzyści i wokaliści z USA, wraz z zespołami - Khalif Wailin' Walter (Chicago) i Carvin Jones (Phenix). Muzyka KHALIFA to barwna podróż przez tęczę stylów, jak blues, soul, funk, gospel, rock czy country. Jego występy są przesycone miłością do muzyki, która mocno na wszystkich oddziałuje i wciąga w muzyczną podróż. Natomiast CARVIN to młody artysta z Phoenix, który jak powiedział Eric Clapton: "jest wschodzącym graczem bluesowym”. Guitarist Magazine uznał go za jednego z 50 najlepszych gitarzystów wszechczasów. 

Na scenie nie zabraknie również polskich wykonawców. Zeppelinians to tribute band, grający z dużym powodzeniem muzykę zespołu Led Zeppelin. Blackberry Brothers to z jednej strony ukłon muzyczny w stronę największych mistrzów rocka i bluesa lat 60 i 70-tych, z drugiej silne osadzenie twórczości we współczesnej, głównie amerykańskiej muzyce blues-rockowej z południa. Zespół odnosi ostatnio duże sukcesy w Polsce. Festiwal rozpocznie nowa grupa z naszego polskiego podwórka - Blue Jay Fl. 

Odnośnie organizacji wydarzenia, to w piątek 11 września o godz. 19.30, odbędzie się koncert otwarcia na terenie Muzeum Ziemi Otwockiej przy ulicy Narutowicza. Gwiazdą pierwszego dnia będzie dobrze znana Natalia Sikora. Główny koncert odbędzie się 13 września o godz. 16.00 na targowisku miejskim w Otwocku przy ulicy Batorego. 

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Powiat Otwock.