Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna w Karczewie

Data: 18.09.2020 r., godz. 13.45    189
W najbliższą niedzielę 20 września odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna w Karczewie. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów.
W najbliższą niedzielę – 20 września, o godzinie 19.00 zapraszamy na kolejne wydarzenie II edycji Międzypokoleniowej Akademii Muzycznej w Karczewie – prawykonanie Nieszporów Karczewskich oraz pogadankę dotyczącą lokalnych działań militarnych w czasie Bitwy Warszawskiej 1920. Wydarzenie odbędzie się w Kościele pw. św. Wita w Karczewie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Nieszpory Karczewskie to wyjątkowy utwór skomponowany przez Ryszarda Prejznera – kompozytora z Chicago należącego do amerykańskiej Polonii, do słów Karczewianina, poety, działacza społecznego, byłego żołnierza AK - Jana Balińskiego. Utwór ten nie tylko opisuje historię Karczewa, ale także słowem i muzyką maluje obraz mieszkańców miasta.
Koncert wykonają Ewelina Sielska-Badurek - mezzosopran, Łukasz Hajduczenia – baryton, Julia Samojło – fortepian. O działaniach militarnych na naszym terenie w 1920 roku opowie Hubert Trzepałka przewodniczący koła „Przedmoście Warszawy”.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów. Projekt został dofinansowany ze Powiatu Otwockiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Otwocki oraz Burmistrz Karczewa. Partnerzy wydarzenia, to Centrum Kultury i Sportu w Karczewie oraz Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim – Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie.

Jeszcze raz zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym prawykonaniu utworu o tematyce tak nam bliskiej, który powstał w USA. Po wydarzeniu na kanale YouTube Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów ukaże się nagranie koncertu, jak również film przybliżający postaci kompozytora oraz autora tekstu, jak również historię Karczewa. 
Wstęp na wydarzenie jest wolny.