Prapremiera Nieszporów Karczewskich

Data: 25.09.2020 r., godz. 12.00    185
20 września odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna w Karczewie. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów.
W niedzielę odbyło się kolejne wydarzenie II edycji Międzypokoleniowej Akademii Muzycznej w Karczewie – prawykonanie Nieszporów Karczewskich. Wydarzenie odbyło się w Kościele pw. św. Wita w Karczewie.

Koncert w ramach Międzypokoleniowej Akademii Muzycznej rozpoczęły dwie pieśni do wierszy Jana Balińskiego, a skomponowane przez Ryszarda Prejznera – Do Matki Bożej Karczewskiej oraz Świątynio Nasza.

Następnie Hubert Trzepałka opowiedział o działaniach wojennych, które toczyły się na naszym terenie w czasie Bitwy Warszawskiej 1920. Wydarzenie zakończyło wykonanie 9 psalmów (jeden, do którego Ryszard Prejzner nie napisał muzyki, został przeczytany) przez Ewelinę Sielską- Badurek (mezzosopran), Łukasza Hajduczenie (baryton) oraz Julię Samojło (fortepian).

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów. Projekt został dofinansowany ze środków Powiatu Otwockiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Otwocki oraz Burmistrz Karczewa. Partnerzy wydarzenia to Centrum Kultury i Sportu w Karczewie oraz Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim – Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie.


Pamiątkowe zdjęcie uczestników koncertu.