ŚDM w Otwocku

Data: 22.07.2016 r., godz. 12.00    1995
Grupa chrześcijan z pięciu krajów świata udająca się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa odwiedziła powiat otwocki. Swój pierwszy oficjalny przystanek w Polsce pielgrzymi odbyli na terenie Otwocka.
W czwartek 21.07.2016r. młodzi chrześcijanie z Hiszpanii, USA, Ukrainy, Brazylii i Ghany wraz ze swoimi duchowymi opiekunami oraz wolontariuszami z Polski uczestniczyli we mszy św. w kościele św. Wincentego’ a Paulo. Było to spotkanie regionalne zrzeszające pielgrzymów z ośrodków w Otwocku, Józefowie i Karczewie.

Mszę św. odprawił ks. bp. z Ghany Joseph Francis Kweku Essen. We wspólnym nabożeństwie uczestniczyli również ks. Bogdan Sankowski proboszcz parafii św. Wincentego a’Paulo, przedstawiciele Powiatu Otwockiego Wicestarosta Paweł Rupniewski, Członek Zarządu Roman Zdunik oraz licznie zebrani parafianie, mieszkańcy Otwocka i okolic.

Przed mszą grupy z poszczególnych krajów zaprezentowały się poprzez taniec i śpiew w swoich narodowych językach. W tej pełnej nadziei i zadowolenia atmosferze odbyła się msza św. Kazanie ks. Joseph Francis Kweku Essen wyrażało wdzięczność dla licznie zebranych pielgrzymów za głoszenie słowa bożego i naśladowanie Chrystusa swoim życiem.

Nietypową częścią nabożeństwa było czytanie ewangelii w kilku językach

Katarzyna Bajer
Biuro Kultury i Promocji