Władze powiatu z wizytą w nowym "Gurewiczu"

Data: 15.01.2021 r., godz. 14.30    347
Na zaproszenie nowych właścicieli, 11 stycznia br. przedstawiciele władz Powiatu Otwockiego i Miasta Otwock zapoznali się z nowym obiektem dawnego Pensjonatu Abrama Gurewicza.
Pensjonat Abrama Gurewicza w Otwocku to jeden z najpiękniejszych i największych budynków powstałych w stylu określanym jako świdermajer, który już od 1921 roku cieszył oczy mieszkańców Otwocka, jak i odwiedzających go turystów. Bogata historia tego miejsca, które w czasach wojny pełniło funkcję komendantury, szpitala wojskowego, a później Liceum Medycznego sprawiła, że budynek stopniowo niszczał.

W grudniu 2014 roku w wyniku przetargu ogłoszonego przez Zarząd Powiatu w Otwocku nowymi właścicielami obiektu została spółka Carolina Car Company diler samochodów Toyota, która postanowiła wyremontować otwocki świdermajer i nadać mu nowe życie.

Inwestorzy dotrzymali słowa i obecnie odrestaurowany obiekt jest już gotowy. Modernizacja nie była jednak łatwa – ze względu na stan techniczny budynku należało przeprowadzić rozbiórkę. Przy wykorzystaniu zabytkowych elementów zachowanych przy rozbiórce, budynek postawiono od nowa. Głównym zadaniem architektonicznym było jednak przywrócenie obiektowi jego funkcji medycznej, zrealizowane w nowej odsłonie.

W dawnym Sanatorium Abrama Gurewicza powstała placówka o charakterze zdrowotnym. Nowoczesne centrum medyczno-diagnostyczne wyposażono w salę chorych, blok operacyjny i część hotelowo-rekreacyjną dla pacjentów wymagających dłuższej hospitalizacji.

Po kilku latach od rozpoczętej inwestycji, na zaproszenie nowych właścicieli, 11 stycznia br. władze Powiatu Otwockiego i Miasta Otwock zapoznały się z nowym obiektem. Powiat Otwocki reprezentowali: Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak, Wicestarosta Otwocki Paweł Zawada, Członkowie Zarządu Powiatu Otwockiego: Kinga Błaszczyk, Grzegorz Michalczyk oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Kilbach.

Jak zapowiedzieli właściciele obiektu, wkrótce obiekt będzie udostępniony także dla mieszkańców.